14. 5. 2024

Poviem Ti len tie pekné slová:

,,Som veľmi šťastná, že si práve MOJA!“

V nedeľu, 12. mája sa naši žiaci s láskou predstavili v programe ku Dňu matiek, ktorý bol poďakovaním všetkým mamám za všetko, čo pre nás každodenne robia, za ich nekonečnú lásku, trpezlivosť a pochopenie.

• Zápis detí do materskej školy na školský rok 2024/2025

1. 5. 2024

Riaditeľka ZŠ s MŠ Plaveč, oznamuje rodičom, že v súlade s § 59 č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, bude prijímať Žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do  materskej školy na školský rok 2024/2025.

Žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie na školský rok 2024/2025 môžete podávať v termíne od 01. – 31. mája 2024.

Možnosti doručenia žiadosti:

• osobne
            • cez Edupage  vyplníte prihlášku elektronicky Elektronická prihláška
            • poštou na adresu ZŠ s MŠ Plaveč, Školská 93, 065 44 Plaveč
            • e-mailom: zsplavec@centrum.sk naskenovaného podpísaného tlačiva
            • elektronicky  do elektronickej schránky školy

Povinné náležitosti uvedené na žiadosti:

• podpisy oboch zákonných zástupcov /rodičov
            • potvrdenie od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktoré bude obsahovať údaj o povinnom  očkovaní
            • v prípade, ak pôjde  o dieťa so špeciálnymi výchovno – vzdelávacími potrebami (ďalej len „ŠVVP“) priloží zákonný zástupca /rodič  aj vyjadrenie príslušného  zariadenia  výchovného  poradenstva a prevencie a odporúčanie  všeobecného  lekára pre deti a dorast

Podmienky  pre prijímanie detí do MŠ

• Na predprimárne vzdelávanie sa prijíma dieťa od troch rokov veku;
            • Pre dieťa, ktoré dosiahne päť rokov veku do 31. augusta príslušného kalendárneho roka, je predprimárne vzdelávanie povinné.
            • Prednostne sa prijíma dieťa, ktoré dovŕší 4 roky do 31. augusta príslušného kalendárneho roka.

Riaditeľka ZŠ s MŠ  vydá rozhodnutie o prijatí/ neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie  do 30. júna 2024.

ziadost_o_prijatie_dietata_na_predprimarne_vzdelavanie(1).pdf

Informovany_suhlas_s_pokracovanim_plnennia_povinneho_predprimarneho_vzdelavania_(1)(1).docx

Ziadost-o-suhlas-s-plnenim-povinnej-predprimarnejj-dochadzky-mimo-uzemia-SR.pdf

4. 5. 2024

"Príroda je oproti nám vo výhode, môže existovať bez nás, ale my bez nej nie!"

30.4.2024 naši žiaci aj učitelia spojili svoje sily, aby sme spoločne pomohli našej prírode. Deň Zeme spojený s Dňom vody bol sprevádzaný rôznymi aktivitami, vďaka ktorým sa žiaci naučili správne triediť odpad, urobiť rozbor vody a skrášlili tiež okolie školy. Pán starosta a pracovníci obecného úradu nás previedli zberným dvorom a čističkou odpadových vôd, za čo im patrí naša vďaka. Pozornosť sme venovali aj našej obci, po ktorej sme spoločne pozbierali odpadky. Najviac odpadkov nazbierali štvrtáci, ktorí tak získali odmenu. Krásnym výsledkom práce bolo vytvorenie základov pre nového člena našej školskej rodiny - daždovej záhrady.